Kup Bilet

5 dni warsztatów (Bez limitu)
800zł
0
0.00
0.00
LETNIE WARSZTATY SŁOWIAŃSKIE W KIELCACH

UWAGA!
CAŁKOWITA NOWOŚĆ!!!

POZWÓL SWOJEMU DZIECKU ODKRYĆ FASCYNUJĄCY ŚWIAT KULTURY SŁOWIAŃSKIEJ!

Pierwsze warsztaty dla dzieci, gdzie zabawa spotyka się z nauką o tradycjach! To niepowtarzalna przygoda pełna aktywności, które rozbudzą ciekawość i kreatywność poprzez poznawanie kultury słowiańskiej!

Letnie warsztaty słowiańskie

Są to warsztaty przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia – to super spędzony czas, podczas którego odkryją i poczują na własnej skórze czym jest nasza kultura, tak często niedoceniana. Podczas warsztatów poznają tańce i stroje ludowe. Zatańczą polkę, oberka, mazura i wiele innych! Nauczą się plecenia wianków i robienia kwiatów starą metodą.  Poznają tajniki kuchni słowiańskiej, różnych tradycyjnych dań, a także odwiedzą miejsca na terenie Kielc związane z naszą kulturą. Nie zabraknie też zajęć na świeżym powietrzu, połączonych z zabawami kultury słowiańskiej. W ostatnim dniu rozpalimy ognisko i będziemy snuć świętokrzyskie legendy. Podczas warsztatów przewidziane są również konkursy, a na zakończenie każdy uczestnik otrzyma słowiański upominek, aby mógł wracać wspomnieniami do tych cudownych chwil spędzonych razem z nami.
Warsztaty prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, która  z pasją przeniesie dzieci w dawne czasy.
Prowadzące:
Agnieszka Adamczyk- Instruktorka tańca ludowego oraz tancerka ludowa od 10 lat. Posiada uprawnienia instruktora, pedagoga oraz wiedzę potrzebną do prowadzenia, planowania i organizowania zajęć z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Posiada bogate przygotowanie praktyczne z zakresu tańca ludowego, tworzeniu choreografii oraz znajomości szeroko rozumianych zagadnień technicznych z zakresu tańca ludowego i pokrewnych. Bierze czynny udział w zgrupowaniach, warsztatach, festiwalach i koncertach na terenie kraju i za granicą. Współpracuje z solistami oraz zespołami ludowych w województwie świętokrzyskim. Na co dzień jest choreografem Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce” oraz dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca ” Górne Nutki”. Prowadzi warsztaty z tańca ludowego oraz narodowego przy współpracy z Filharmonia Świętokrzyską oraz Pińczowskim Centrum Kultury. Tworzy z zespołami dziecięcymi układy, choreografie oraz widowiska oparte na polskim folklorze tanecznym, tanecznej kulturze narodowej oraz polskiej obrzędowości. Posiada również doświadczenie w pozyskiwaniu zewnętrznych środków na cele statutowe zespołów, oraz nowych członków Zespołu. Uwielbia edukować i upowszechniać kulturę ludową oraz dzielić się swoim doświadczeniem z innymi. Cechuję ją wysoka kultura osobista, kreatywność, zaangażowanie w pracę i sumienność. Lubi pracę zarówno z dziećmi i młodzieżą, jak również z dorosłymi. Naturalnie kreuje pozytywną, angażującą atmosferę na zajęciach. Daje przestrzeń do działania i tworzenia formalnym i nieformalnym grupom, młodzieży i dorosłych, które mają możliwość rozwijania swoich kreatywnych pasji. Ponadto instruktor tańca jazzowego w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca oraz choreograf cheerleadingu w gminnych ośrodkach kultury. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego, prywatnie mama dwóch dziewczynek.
Paulina Jędrocha- Tancerka Zespołu Pieśni i Tańca Kielce od 8 lat. Posiada uprawnienia wychowawcy kolonijnego. Pracowała jako trener dziecięcej gimnastyki sportowej i akrobatycznej. Pełniła funkcję trenera i opiekuna zarówno na obozie sportowym, jak i na półkoloniach tematycznych m.in. z robotyki. Przez kilka lat w sezonie letnim pracowała jako Instruktor Tyrolki na Kadzielni w Kielcach, gdzie niejednokrotnie musiała wspierać psychicznie najmłodszych uczestników tej przygody. Organizatorka jednego z największych projektów charytatywnych w Polsce o nazwie „Projekt 3Ś”. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Jej największą pasją jest turystyka wysokogórska zimowa, górska turystyka letnia oraz wspinaczka. W tych sportach musi wykazywać się dużą odpowiedzialnością i logicznym myśleniem. Podróżuje po Polsce, dużo czasu spędzając w naturze, w szczególności w górach. Rozpalanie ogniska oraz nocowanie w lesie nie są jej obce. Prywatnie mama 8 letniej Klary.
Termin:
8 – 12 lipca 2024
Program zajęć :
Codziennie w godzinach 7.30-16.30
Miejsce:
Sienkiewicza 42 – budynek Kieleckiego Stowarzyszenia Akrobatyki „Poziomka”
Każdy rodzic/opiekun prawny uczestnika warsztatów zoobowiązany jest dostarczyć kartę informacyjną do prowadzących zajęcia najpóźniej na tydzień przed warsztatami. Link do pobrania karty poniżej:

KARTA INFORMACYJNA WARSZTATY SŁOWIAŃSKIE

Cennik:
800 zł/os. za 5 dni
Ilość miejsc ograniczona !
Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca 2o24!

Zapraszamy gorąco !!!

  • Kiedy: 08 lip 2024 - 12 lip 2024
  • Godziny: 07:30 - 16:30 (UTC)
  • Zapisy do: 30 cze 2024
  • Miejsce: Kielce, Sienkiewicza 42 - budynek Kieleckiego Stowarzyszenia Akrobatyki "Poziomka"